Analýza zápasu: West Ham - Stoke City

Sport: Fotbal Kurz: 2.11 Tip: 1 Soutěž: ANGLIE: Premier League Datum zápasu: 16.04.2018 21:00

Pondělní dohrávka 34. kola Premier League proti sobě svede dva týmy, které soupeří ve spodních patrech tabulky. Lépe je na tom domácí West Ham, který aktuálně okupuje patnácté místo. Hosté ze Stoke jsou na tom o čtyři příčky a sedm bodů hůře. 

Hammers měli před sezónou jistě zcela odlišné ambice. Po celou dobu ročníku se jim však nedaří dostat do herní pohody a až do posledních kol bojují o holé přežití. Po mizerných výsledcích však zabrali alespoň v posledních dvou kolech. Nejprve doma na olympijském stadionu smázli dalšího nečekaného adepta na sestup Southampton, a následně se v dalším londýnském zápase postarali o překvapení, kdy na Stamford Bridge obrali o body mistrovskou Chelsea. 
 


Kladivářům se tak podařilo vystoupat do klidnějších vod, vyhráno však stále nemají. Případné pondělní vítězství by již však bylo velkým skokem směrem k vytouženému cíli. Proti Potters jistě nenastoupí Sam Byram, Pedro Obiang a Winston Reid. Do kádru se naopak vrací Andy Carroll, James Collins a Manuel Lanzini. Manažerovi hostů Paulu Lambertovi bude scházet pouze útočník Maxim Choupo-Moting. 

U Hrnčířů je situace ještě vážnější. Pět kol před koncem ztrácí Stoke na záchranu šest bodů, tudíž každá další ztráta bodů je kritická. Aktuální forma však nějakému prolomení nenapovídá, protože v mužstvu čekají na ligové vítězství již od 20. ledna. Od té doby si Potters připsali čtyři remízy a pět porážek. Poslední dvě přišli proti silným londýnským soupeřům Arsenalu a Tottenhamu.

Zpět na seznam tipů