Analýza zápasu: Plzeň - Třinec

Sport: Hokej Kurz: 2.05 Tip: 1 Soutěž: ČESKO: Extraliga Datum zápasu: 19.01.2018 18:20

Lépe si zatím v tabulce vedou Západočeši, kteří platí za lídry. Třinečtí jsou pátí s patnáctibodovou ztrátou a utkáním k dobru. Ve vzájemných soubojích se ale vede lépe Slezanům, kteří před vlastními fanoušky zvítězili 5:2 a 3:2 v prodloužení, ve městě piva zase brali bod po porážce 3:4 gólem vteřinu před nájezdy.

V minulém kole oba soupeři ukončili své série. Třinec po čtyřech vítězstvích v řadě padl, když doma nestačili na brněnskou Kometu 2:5. Modrobílí zase vyhráli na ledě soupeře po šesti zápasech, zvítězili v Litvínově 5:4. Sami by se nyní ovšem měli obávat, Oceláři u svých hostitelů bodovali již osmkrát v řadě! Naposledy vyšli naprázdno v Praze v polovině listopadu.

Vzájemný duel obou mužstev bude i zajímavou konfrontací dvou nejlepších střelců soutěže – Tomáše Mertla (24) a Martina Růžičky (23). Spolu s Milanem Gulašem navíc všichni tři hráči vévodí bodování celé soutěže. Soubojem nejspíše projde i post brankářský. Miroslav Svoboda a Šimon Hrubec se s úspěšností zákroků přehoupli přes hranici dvaadevadesáti procent.

Prakticky na chlup stejně úderné mají oba celky přesilové hry, při hře v oslabení si výrazněji lépe vedou Slezané. Ve sbírání trestných minut jsou zase aktivnější indiáni. Ti také rozdali více hitů, počet zblokovaných střel je prakticky totožný. Průměrně domácí zápasy Západočechů navštíví téměř šest a půl tisíce fanoušků, v Třinci chodí o přesně dva tisíce diváků méně.

Plzeň vede extraligu o deset bodů, ale i přes jednoznačné vedení se trenéři západočechů snaží své svěřence držet při zemi. Domácím se podařilo v minulém kole ukončit sérii neúspěchů na venkovních stadionech, když zvítězili na ledě předposledního Litvínova 5:4 a to doslova o prsa, pár minut před koncem rozhodl Jones. Třinec je na pátém místě v extraligové tabulce a v zápase s lídrem soutěže Slezanům nebude chybět sebevědomí. Oceláři se rozloučili s CHL, když nestačili v semifinále finské Jyväskyle, ale v Evropě o sobě dali rozhodně vědět a prezentovali se dobrým hokejem. V minulém ligovém kole prohráli s rozjetou Kometou, ale proti západočechům se týmu z Moravy daří, vyhrál dva ze tří vzájemných zápasů (3:4, 3:2, 5:2). Hodně zajímavá bude konfrontace dvou nejlepších střelců ligy Martina Růžičky (22) a Tomáše Mertla (23). Poslední dva duely mezi Plzní a Třincem byly hodně vyrovnané, o vítězství rozhodoval jediný gól.