Analýza zápasu: Liberec - Litvínov

Sport: Hokej Kurz: 2.19 Tip: 02 Soutěž: ČESKO: Extraliga Datum zápasu: 19.01.2018 18:00

Verva nezačala letošní sezónu vůbec dobře a dlouho se krčila na samém chvostu tabulky. V říjnu a listopadu už to vypadalo, že se mužstvo z nejmenšího města na extraligové mapě začíná zvedat, jenže poté se jeho výsledky opět zhoršily. 

Litvínov se aktuálně nachází na předposledním místě a na svém kontě má třiačtyřicet bodů. Zlepšení zatím nepřichází ani pod Jiřím Šlégrem, jenž se chopil trenérského žezla. Žlutočerní zažívají velmi nepříjemné období, v roce 2018 nevyhráli ještě ani jednou a už šest zápasů neokusili chuť vítězství. Proti Liberci si budou chtít hokejisté z Podkrušnohoří jistě zvednout sebevědomí a také zabojovat o naději na postup do vyřazovacích bojů. Do Liberce jistě zavítá houževnatý a odhodlaný soupeř, který Tygrům nedaruje tři body lacino.  
 


V úterý zakončili Tygři svou pouť hokejovou Ligu mistrů. První utkání v Home Credit Aréně sice skončilo 1:1, což byl velmi nadějný výsledek do odvety. Švédské Växjö ovšem na domácím ledě ukázalo své kvality a po výhře 6:1 se mohlo radovat z postupu do finále evropské soutěže. Liberečtí se ale za svůj výstup v letošním ročníku CHL nemusí vůbec stydět, poprvé v historii se totiž probojovali mezi čtyři nejlepší týmy, což je skvělý výsledek! 

Nyní už se mužstvo z města pod Ještědem plně soustředí na českou extraligu, ve které má co dohánět. Šelmy se aktuálně nachází na dvanáctém místě a na postupové desáté místo ztrácí čtyři body. Ze třinácté pozice je navíc stíhá právě soupeř z Litvínova, který by rád ztenčil pětibodovou mezeru mezi oběma celky. 

Svěřence trenéra Filipa Pešána nyní čeká série čtyř domácích zápasů v řadě, v níž postupně vyzvou Litvínov, Zlín, Brno a Olomouc.

Zpět na seznam tipů