Analýza zápasu: Allertová D. - Linette M.

Sport: Tenis Kurz: 1.84 Tip: 1 Soutěž: Australian Open Datum zápasu: 19.01.2018 01:00

Česká tenistka postoupila do třetího kola na Australian Open, ale v Melbourne má odehráno už pět zápasů. Allertová musela do kvalifikace, kde si celkem suverénně poradila s trojicí Zhao, Kostova a Collins. Výborně vstoupila také do hlavní soutěže, v prvním kole zničila Parmentier (6:3, 6:0), ve druhém kole pak přehrála Zhang, která je ve světovém žebříčku o sto příček výš. Česká tenistka tak neztratila na turnaji ještě ani set. I pro třetí kolo má pak Allertová solidní los, narazí na Magdu Linnete. Polská tenistka je na tom v žebříčku WTA o něco lépe (74.), ale její forma je letos kolísavá. V Shenzenu odehrála dva zápasy, v Hobartu vypadla v prvním kole se Zhang, kterou Allertová naopak porazila. V Melbourne na úvod přehrála ve třech setech Brady, ve druhém utkání vyřadila Kasatkinu (7:6, 6:2). Linette má tak za sebou o něco těžší duely. Vzájemná bilance hovoří pro českou tenistku (1:0), ale zdaleka není směrodatná, jediné měření sil totiž proběhlo na trávě v Eastbourne a Linnete skrečovala. Allertová je o něco silovější hráčka, což by mohla být dílčí výhoda pro tvrdý povrch (plexicushion), na kterém se hraje. Vyrovnaný duel se klidně může natáhnout na tři sety, mírnou favoritkou na vítězství je pak Allertová.
 


Denisa Allertová (* 7. března 1993 Praha)

je česká profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila v roce 2008. Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour nevyhrála žádný turnaj. V rámci okruhu ITF získala deset titulů ve dvouhře a dva ve čtyřhře. Během profesionální dráhy porazila úřadující světové dvojky Simonu Halepovou a Angelique Kerberovou.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v březnu 2016 na 55. místě a ve čtyřhře pak v srpnu téhož roku na 291. místě. Trénuje ji Jan Příhoda.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2015 únorovým prvním kolem Světové skupiny proti Kanadě, v němž s Hradeckou vyhrála závěrečnou čtyřhru nad párem Dabrowská a Abandová. Češky postoupily do semifinále vítězstvím 4:0 na zápasy. Do dubna 2017 v soutěži nastoupila k jedinému mezistátnímu utkání s bilancí 0–0 ve dvouhře a 1–0 ve čtyřhře.
 

Zpět na seznam tipů