Analýza zápasu: Méty - St. Etienne

Sport: Fotbal Kurz: 1.61 Tip: 02 Soutěž: FRANCIE: Ligue 1 Datum zápasu: 17.01.2018 19:00

Ještě před pár týdny Méty kde kdo odepisoval, ale svěřenci trenéra Frédérica Hantze v posledních týdnech přece jenom vykazují zlepšení. A jejich situace není tak bezvýchodná, jak by se na první pohled mohlo zdát. St. Étienne je ovšem jejich pořádně neoblíbený soupeř. Naposledy se nad ním ze třech bodů radovali před skoro 17 lety. 

Na bezpečnou sedmnáctou pozici ztrácí celek z Lotrinska hrozivých devět bodů, má však před sebou ještě solidní porci zápasů, které mohou situaci určitě obrátit k lepšímu. Obzvláště připomeneme-li si jeho sérii čtyř zápasů bez porážky, ligové skalpy Montpellieru a Štrasburku a také cennou remízu z minulé soboty z půdy Dijonu. 
 


Les Grenats sice pořád mají spolu se Štrasburkem nejhorší obranu v Ligue 1, nicméně pouhé dva inkasované góly za 270 minut v ligovém dění není rozhodně vůbec špatné číslo. "Myslím si, že jsme v první půli nedostali svou odměnu. Brzy jsme inkasovali, ale pak jsme vysoko napadli, dobře hráli a dočkali se," hodnotil klání v Dijonu kouč Frédéric Hantz. 

Listopad spolu s prosincem představoval pro ASSE doslova jedno velké utrpení. Každopádně do nového roku přece jenom vstoupil správnou nohou. V Coupe de France přešel přes Nimes a naposledy porazil rovněž Toulouse, takže konečně utnul svou hrůznou sérii deseti kol bez vítězství. Aspoň na chvilku se tak vyhne sestupovému pásmu. 
 


Hostující trenér Jean-Louis Gasset ovšem moc dobře ví, že s týmem má ještě na čem pracovat. "Je pravda, že naše výhra nebyla velkolepá," říkal. "Zásadní věcí bylo nedostat gól ze standardky. Bylo to klíčové utkání, ale to další v Métách bude ještě mnohem důležitější. Když totiž vyhrajeme, konečně se dostaneme do klidných vod." 

Očekává se, že v domácí sestavě by se od začátku měli objevit nové posily Georges Mandjeck, jenž přišel z pražské Sparty, a také záložník Danijel Miličevič. Fit by měl být již údajně i bek Benoit Assou-Ekotto. Hosté pořád nebudou moci počítat se suspendovaným Stéphanem Ruffierem a nově vykartovaným Alexanderem Söderlundem.
 

Na tento zápas doporučujeme vsadit u Maxi Tipu - www.maxitip.cz

Aktivuj svůj účet a získej 200 Kč do hry bez jakéhokoliv omezení.

Získej také vstupní bonus až do výše 100.000 Kč.

Registruj se k MaxiTipu zde a vyber bonus IHNED.
 

Zpět na seznam tipů