Analýza zápasu: Sparta Praha - Vítkovice

Sport: Hokej Kurz: 1.92 Tip: 02 Soutěž: Extraliga Datum zápasu: 05.12.2017 18:30

Dnes je na programu dohrávka 16. kola Tipsport extraligy, ve kterém pražská Sparta přivítá před svými diváky houževnatý výběr Vítkovic. Oba celky svoje předchozí utkání zvládly, a tak bude zajímavé sledovat, kdo se udrží na vítězné vlně.

Oba týmy se v tomto ročníku střetly zatím pouze jednou. Nyní se tedy bude jednat o druhý duel v probíhajícím ročníku nejvyšší tuzemské soutěži. První setkání jasně ovládly Vítkovice, které před vlastní kulisou vyprovodily Spartu šestigólovým debaklem! Na tento duel nemají sparťané příliš dobré vzpomínky, a tak mají o další důvod k větší motivaci.
 


Vítkovičtí před touto sezonou asi neočekávali, že se po polovině základní části budou nacházet mezi aktuálně nejlepší čtyřkou celé extraligy. Svěřenci trenéra Jakuba Petra v posledních zápasech doslova a do písmene jen dominují, což potvrzuje zmiňované skvělé čtvrté místo. Teď však budou mít před sebou velkou výzvu v podobě ostré prověrky na Spartě, proti které se budou chtít jako vždy vytáhnout a odvézt si body. 

Ostravané od 19. listopadu padli pouze třikrát a stejný počet zapisují také v kolonce výher. Po nezdaru v Litvínově se Moravané pořádně semkli a od této doby povolili svým soupeřům pouze dvě branky! Zmiňované dva góly obdrželi v utkání proti Liberci, proti kterému nakonec zvítězili v poměru 3:2. Poté už následovaly duely, ve kterých Vítkovice předvedly svoje ofenzivní choutky a defenziva v čele s Patrikem Bartošákem nadobro "zavřela" svou branku. Ostravané nejprve přejeli Zlín 5:0, v další moravské baště, tentokrát v Olomouci, se radovali znovu. Na zisk tří bodů jim totiž stačil jediný gól, a to z hole Rostislava Olesze! 
 


Pražanům se v poslední době konečně podařilo chytit slinu a začít stabilně získávat body, a navíc se po dlouhé odmlce prokousali na místa zaručující play off. Avšak co se týče klubových ambic to zdaleka není to, kde by se sparťané v tuto chvíli chtěli nacházet. Jejich nadějné počínání odstartovalo v Mladé Boleslavi výhrou 4:1, vzápětí sice přišla těsná porážka 3:4 v prodloužení na ledě Chomutova, ale poté se sparťané opět dokázali naladit na ten správný rytmus. 

Sparťanská posádka se pokusila o svůj restart v Pardubicích, kde šla po dvaatřiceti odehraných minutách do těsného vedení, které Dynamo ve třetí třetině srovnalo. Pražané se ale ničeho nelekli, jelikož v rozmezí devíti minut zasypali soupeře třemi zásahy a dotáhli zápas k výhře 4:1. Na svoje venkovní úspěchy navázali také v domácím prostředí. Ve výročním utkání a zároveň při rozšíření Klubu legend hostili Jihlavu. Svěřenci trenéra Františka Výborného vedli už o tři góly, ale utkání musel rozseknout až v prodloužení sparťanský spasitel Richard Jarůšek. Sparťané tak vyhráli podruhé za sebou, tentokrát 6:5 v prodloužení.


Analýza a tip Vojtovo Sázení


Zápas: Sparta Praha - Vítkovice

Tip: neprohra hostů (02)

Kurz: 1.92


 


Vojtovo Sázení publikuje v průměru několik sportovních tipů denně a zveřejňuje je zpravidla nejpozději 5 hodin před začátkem zápasu. Každý tip na tomto webu má vyšší pravděpodobnost výhry a výhodnost kursů. Pozor, nečekejte jen výhry a nezlobte se na nás za prohry. Snahou je, aby naši poradci dosahovali výnosů v dlouhodobém horizontu. Rozhodnutí o sázce je na vás, tento servis má informativní povahu. Naše statistika je dlouhodobě nad 70% a všechny tipy jsou ZDARMA!

Zpět na seznam tipů