Analýza zápasu: Girona - Alaves

Sport: Fotbal Kurz: 1.67 Tip: 1 Soutěž: ŠPANĚLSKO: LaLiga Datum zápasu: 04.12.2017 21:00

Alavés má další šanci konečně se odlepit ode dna a potřebuje vyhrát. Jeho soupeře ale jen tak něco nepoleká, navíc se Girona opírá o domácí prostředí. Zvládne hostující celek překvapit i v tak chaotickém období? 

Pondělní dohrávka 14. kola nás zavede na Estadio Municipal de Montilivi do Girony, kam přijede Deportivo Alavés. Hosté procházejí hodně špatným obdobím, protože herně strádají a výsledkově je to ještě horší. Aktuálně jsou až na posledním místě v šampionátu a na kontě mají jen šest bodů. Za tak nízké postavení může především hodně slabý útok, který doposud nasázel jen sedm branek. Ani kroky vedení pak nejsou zcela zřejmé. 
 


Na konci září skončil kvůli špatným výsledkům trenér Luis Zubeldía, jehož nahradil zkušený Ital Gianni De Biasi. Ten ale na lavičce Alavésu také moc dlouho nevydržel a po pouhých dvou měsících skončil. Nahrazen byl dočasným záskokem v podobě Javiera Cabella, který bude mít mužstvo na starosti do té doby, než se najde jiný kandidát na delší práci. Takže si asi snadno představíte, že v takto se měnícím celku se nemůže pracovat úplně snadno a hráči podle toho taky podávají výkony. 

Alespoň jednu radost fanoušci mají. V rámci poháru se Deportivu podařilo postoupit do další fáze, což plno ostatních prvoligových týmů nedokázalo. Nad Getafe zvítězilo celkově 4:0 a dobře se tak připravilo na výlet do Girony. Ta na Deportivo shlíží z pohodlného středu tabulky a rozhodně se jí dolů nechce. Girona prožívá mnoho pádů a vzletů, ale celkově se jí daří udržet se kolem středu tabulky, jakkoli jsou její výkony rozkolísané. 

Právě Girona je jedním z těch týmů, které vypadly z Copa del Rey, protože poslední remíza smazat manko dvou branek z prvního utkání proti Levante nedokázala. Byla to už třetí remíza v řadě. Předtím se Girona stejně rozešla s Realem Betis a Realem Sociedad. Ve tři body domácí věří i proto, že Deportivo Alavés tady vyhrálo naposledy v roce 2009 a jinak se většinou radují domácí.


Analýza a tip Vojtovo Sázení


Zápas: Girona - Alaves

Tip: Girona

Kurz: 1.67


 

Zpět na seznam tipů