Analýza zápasu: Sparta Praha - Mladá Boleslav

Sport: Fotbal Kurz: 1.61 Tip: 1 Soutěž: 1. Fotbalová liga Datum zápasu: 03.12.2017 18:00

Pro celý český fotbal nastává 3. prosince 2017 historický okamžik. Vůbec poprvé v dějinách bude pro zápas Sparty s Mladou Boleslaví k dispozici videorozhodčí. Co se samotných aktérů týče, Sparta potřebuje nutně zvítězit a alespoň částečně napravit zpackaný podzim, a hosté? Těm půjde vesměs o to samé. 
 


O tom, že se poprvé v dějinách českého fotbalu chystá video, toho bylo řečeno a napsáno mnoho. Stejně tak o neustálé mizérii pražské Sparty, která nebere konce. Letenští v minulém kole zase zaváhali, když prohráli nejtěsnějším rozdílem v Olomouci. Sparťané sice prohráli poprvé po čtyřech duelech, na druhou stranu jejich herní projev byl i v předchozích zápasech neuspokojivý. A pochopitelně hlasy volající po konci trenéra Andrey Stramaccioniho neustále sílí a ten dál a dál ve své funkci setrvává. 

Podobnou mizérii prožívá i Mladá Boleslav, která se za kormidlování Dušana Uhrina mladšího nemůže rozehrát k očekávaným výkonům. Přitom na přelomu října a listopadu to vypadalo, že se tým konečně dostává do herní pohody, vyhrál třikrát v řadě a stoupal tabulkou, než přišlo domácí utkání s Bohemians a další porážka. Mladá Boleslav následně nezvládla ani zápas na Dukle, kde schytala čtyřbrankový příděl. 

Jak Sparta, tak i Mladá Boleslav potřebují zvítězit a alespoň částečně napravit nepovedený podzim. Historie vzájemných soubojů slibuje zajímavou podívanou, byť loňská sezona přinesla vždy nejtěsnější výhru domácího celku. Mladá Boleslav na Spartě nevyhrála od roku 2011, takže má na čem pracovat. "Myslím, že z nich jde stále respekt, i když se jim teď nedaří. Takže my nesmíme vůbec nic podcenit a budeme se snažit to poslední utkání zvládnout," prohlásil pro Bolka TV obránce Jiří Fleišman.

Zajímavost

Fanoušci fotbalové Sparty zveřejnili video ze svého výstupu na tréninku A-týmu. Na videu je vidět zhruba šestice příznivců, kteří vešli do tréninkového centra na Strahově a uprostřed tréninkové jednotky se vydali přímo na hřiště k diskusi s trenérem Andreou Stramaccionim. Z hráčů je na nahrávce vidět Tomáš Rosický, který fanoušky žádá, aby tým podpořili během zápasů.

 


 


Analýza a tip Vojtovo Sázení


Zápas: Sparta Praha - Mladá Boleslav

Tip: Sparta Praha

Kurz: 1.61


 

Zpět na seznam tipů