Analýza zápasu: Querrey S. - Dimitrov G.

Sport: Tenis Kurz: 1.66 Tip: 2 Soutěž: Šanghaj (Čína) Datum zápasu: 12.10.2017 06:00

Vítám vás u analýzy na mužský turnaj v Šanghaji. V osmifinále se utká Querrey (17.) s Dimitrovem (59.).

Querrey měl letos vydařenou sezonu, během které vyhrál turnaj v Acapulcu a Los Cabos. Neztratil se ani na Wimbledonu, kde uhrál SF a US Open, kde uhrál ČF. Poté se zúčastnil Laver Cupu, kde byl velkým zklamáním. Kromě svého podání ve výměně neuhrál vůbec nic. V Tokiu prohrál s Gasquetem, který také neoplývá formou. Zde v minulém kole porazil Tiafoeho, ale nakonec se celkem nadřel. Nebýt es, kterých nastřílel přes 20, tak by jen stěží vyhrál, protože jakmile se šlo do výměny, měl jen malou úspěšnost.

Dimitrov vlétl do sezony jako uragán, hned v úvodu vyhrál Brisbane, uhrál SF na Australian Open a následně vyhrál domácí turnaj v Sofii. Poté se znovu chytil na amerických betonech, kde vyhrál turnaj v Cincinnati. V Číně uhrál semifinále v Pekingu, když vyřadil Del Potra a poměrně potrápil i Nadala v semifinále (1:2 na sety.) V minulém kole ho potrápil Harrison.

Vzájemné zápasy jsou 2:0 ve prospěch Dimitrova, ten má v Číně formu. Querrey je silný zejména na domácích kurtech a v Číně se mu dlouhodobě spíše nedaří.