Herní úřad ostrova Malta (MGA) uvedl, že díky přítomnosti řady hazardních společností v zemi získala tamní ekonomika jen za rok 2016 více než miliardu eur. Tato suma by pak podle předpokladů měla letos i v následujících letech ještě růst. Na Maltě sídlí řada herních firem, které sem lákají výhodné daňové podmínky.

Šéf MGA Joseph Cuschieri  v rámci hospodářské konference uvedl, že stačilo pouhých deset let, aby se stal hazardní průmysl jedním z pilířů tamní ekonomiky. Loni znamenala výše zmiňovaná miliarda eur osminu celkové hrubé přidané hodnoty celého ostrova. Firmy, které na Maltě sídlí, navíc dávají zaměstnání asi 9 000 lidem a na daních ročně zaplatí dalších 120 milionů eur.

"Sektor slibuje další nárůst pracovních míst, navíc je relativně neutrální z pohledu dopadů na životní prostředí," prohlásil Cuschieri s tím, že MGA už pracuje na revizi stávajícího regulačního rámce. Nový by měl vejít v platnost ještě letos a měl by mimo jiné upravovat udělování příslušných licencí. To by nově mělo stát na třech pilířích - garantovaném rozvoji byznysu, vysoké účinnosti regulace jako takové a flexibilitě, která umožní reagovat na dynamický rozvoj hazardního odvětví.

Zpět na přehled článků

  kde můžeš sázet na sport