Celou řadu disciplinárních trestů a potíží s policií za sebou má anglický záložník Joey Barton. Do jeho sbírky přestupků proti pravidlům teď přibylo také sázení. Hráče prvoligového Burnley proto čeká dlouhá osmnáctiměsíční pauza, která v jeho věku může znamenat i konec profesionální kariéry.

Prošel Manchester City, Newcastle, Queens Park Rangers, hrál i v Marseille a všude měl pověst kvalitního hráče, jehož morálka však není nejlepší. Na seznamu hříchů má rvačky v barech, zbytečné červené karty a nově také gambling. Podle dokumentů anglické fotbalové asociace (FA) vsadil loni během pouhých šesti týdnů celkem 1260 tiketů na výsledky zápasů, postupy a další možnosti. To je v Anglii nezákonné, profifotbalisté nesmějí tipovat nejen vlastní sport, ale ani žádný jiný. 

FA hříšníka potrestala dlouhým distancem a musí navíc zaplatit v přepočtu skoro milion korun. „Jsem velmi zklamaný tvrdostí postihu. Toto rozhodnutí pro mě v podstatě znamená nucené ukončení kariéry. Bojoval jsem se závislostí na hazardních hrách a předložil jsem FA lékařské záznamy. Jsem zklamaný, že to nevzala do úvahy," uvedl Barton, jenž se ze závislosti léčí. Proti verdiktu se chce odvolat.

sazeni.cz

Zpět na přehled článků

  kde můžeš sázet na sport